Betonové ploty v Ostravě pro zajištění zázemí

Dům postavený na vlastním pozemku je vždy to nejcennější, co kromě vlastního zdraví máme k dispozici. To si jistě dobře uvědomují zvláště ti, co musí své soukromí sdílet s více členy rodiny v malém městském bytě a každý víkend mohou konečně byt opustit a vydat se alespoň na chalupu.

betonová zeď

Zahrada kolem domu dotváří nejen funkci estetickou, ale dobíjí naše baterky, které jsou v důsledku stresu mnohdy téměř na nule. Abychom se tam cítili příjemně, je žádoucí vybrat vhodné oplocení. Ne všude se totiž hodí dřevěné laťky nebo pletivo a v mnoha případech má přednost vlastní soukromí před výhledem do okolního prostoru. To platí zvláště v husté městské zástavbě, kde bychom průzory v pletivu byli doslova terčem pohledů kolemjdoucích a sousedů.

imitace cihlové zdi

Tam, kde se pletivo nehodíf

Tam, kam se nehodí oplocení s průzory, patří zdivo. Zeď na okraji pozemku byl tradiční způsob, preferovaný ve vilové zástavbě, zvláště u movitých lidí za první republiky, a dnes se opět dostává do popředí zájmu u novostaveb, ale i tam, kde lidé touží po dostatečném soukromí.

V současné době je velký zájem o betonové ploty Ostrava montazmpc.cz, jejichž výstavba je velmi rychlá, a to nikoli na úkor životnosti. Zhotovují se z certifikovaných speciálních směsí s chemickými přísadami, které zvyšují odolnost materiálu vůči erozivním vlivům nepříznivého počasí (vítr, déšť, mráz a UV záření).

Jde o tzv. „stavebnicový systém“, jednotlivé díly jsou unifikované a lze je v případě poškození vyměnit za nové, případně dokoupit podle vzorkovníku další díly při výstavbě např. zahradních pergol a přístřešků, oddělujících části zahrady.

Výhodou je rychlost výstavby, kterou brzdí pouze vyměření, usazení a betonáž svislých sloupků do země. Samotná instalace desek je již záležitostí několika hodin. Ačkoli jsou velmi tenké, jen několik cm, jsou poměrně těžké a tak se vyplatí zvážit odbornou montáž. Hmotnost jedné desky přesahuje 75 kg.