Hustý les nebo mlha na polní cestě, všechno je to stejně nebezpečná situace

Ať už často jezdíte na venkov, do hor nebo se jen tak projíždíte po okolních vesničkách, vždycky, alespoň jedenkrát za cestu, narazíte na nějakou situaci, kdy byste si přáli mít pořádné žárovky na autě. Protože viditelnost klesne někde na nulu. Naprosto hustá mlha, ve které nevidíte ani na krok, natož pak na metr a půl. Hustý déšť anebo les, který vás doslova pohltí svoji tmou a kde ani světlo slunce přes den nesvítí.
ulice v noci.jpg
Tady všude se můžete dostat s vaším čtyřkolým miláčkem do pěkné šlamastiky. Někdy je nutné trochu obezřetnosti, zmírnit rychlost (byť jedete na rovince) a dávat pozor. Nikdy nevíte, která srnka nebo divoké prase dostane nápad přeběhnout cestu zrovna ve chvíli, kdy jste vy právě na cestě domů. A může to být klidně i několik metrů před vámi, pokud ale nevidíte dobře, lehce vás překvapí divá zvěř nepřipraveného. Je tak velmi nutné pořídit si pořádnou výbavu, se kterou se vám něco podobného nemůže stát. A kdo by nechtěl velmi dobrá světla na autě, se kterými uvidí klidně i za roh? A ještě k tomu za tu nejlepší cenu, jakou kapitalistická tržní ekonomika dokáže ze svého „ústrojí“ vyvrhnout?
dvě světla auta.jpg

 

Všechno je to jenom o výběru

Pokud si myslíte, že nejkvalitnější světla již máte namontovaná, tak jste ještě pořádně nezjišťovali nic na internetu. Pokud hledáte ideální řešení, vám poradí, po čem se vlastně máte dívat a KDE se máte dívat.
auto v mlze.jpg
TO je to nejdůležitější. Mnohdy totiž světla vypadají dobře, ale poté se může ukázat, že jsou vlastně ohromně laciné, špatné a vůbec to bylo zbytečné vyhození peněz. Vy hledáte kvalitu, dobrou svítivost, trvanlivost a pevnost – žádné náhražky, které pomalu odfoukne i vítr za jízdy. Vždycky je dobré, abyste zjistili, ještě než do něčeho takového vrazíte peníze, jestli náhodou někde neexistuje mnohem lepší alternativa. Byť si člověk musí o pár stovek připlatit. Nu co? Raději pořádnou kvalitu, než nějaký nefunkční šunt.