Pláž u domu

I u nás se setkáte s mnoha lidmi, kteří si splnili svůj sen o bydlení v zahraničí. Týká se to sice zejména mladších ročníků, ale i část lidí ve středních letech opustila své dosavadní bydlení a odstěhovala se jinam. I celá řada seniorů chtěla nějakou změnu a tak vyměnili bydlení v České republice za bydlení v zahraničí. A mnoho lidí dává přednost bydlení u moře. Jak by také ne, protože bydlení u moře je daleko příjemnější. Kdo jezdí alespoň občas někam k moři, ten se vrací jako vyměněný. Dlouhé slunečné dny, krásné pláže a celkově jiná mentalita zdejších lidí jsou hlavním lákadlem pro ty, kteří váhají zda se odstěhovat nebo ne.

lidé pláž

Nikde není všechno růžové, a problémy vás samozřejmě mohou potkat i u moře, ale pokud vám jde čistě o bydlení, přestěhováním za sluncem rozhodně neuděláte chybu. Je potřeba si pečlivě vybrat kam se odstěhovat, a je nutné si o vaší vysněné zemi něco zjistit. Budete nejspíš potřebovat umět alespoň základy místního jazyka, mít dostatek financí na začátek a také budete muset mít vyřešené všechny záležitosti tady, než se odstěhujete natrvalo.

split chorvatsko

Jen málo lidí se ze zahraničí vrací sem. Je to dáno zejména životní úrovní a politickou situací. Nikde sice není tráva zelnější, ale pokud někdo v zahraničí zaplatí za nájem méně než tady a přitom tam vydělá zhruba stejně, proč by tady platil víc? Takto uvažuje každý kdo nad odstěhováním do zahraničí uvažuje. Velmi oblíbené je Chorvatsko, kam se stěhuje čím dál více Čechů. Pokud vás zajímá prodej bytu Chorvatsko, začněte sledovat místní realitní kanceláře. Najdete například najadranu.cz, kde působí Češi již několik let žijící právě tady, takže při komunikaci nebudete trpět jazykovou bariérou. Vybavte si nový život s někam kdo zde žije desítky let a dokáže vám přátelsky poradí a zodpovědět vše co vás zajímá o životě v Chorvatsku.