Poradíme vám s výpočtem BMI

K hubnutí moc nepotřebujete. To, co je důležité a je to zadarmo, je:

V A Š E R O Z H O D N U T Í !

To vás nic nestojí. Ale co pak následuje, to už něco stojí – odvahu, trpělivost, zodpovědnost, udělat si čas na sebe, a i třeba na přípravu speciálního jídla nebo vybírání a nakupování „správných“ a „zdravých“ potravin. To chce také čas, protože byste si měli nastudovat, co máte jíst, abyste plnili dietní program a kilíčka, která jste nabrali a nejste s nimi spokojeni, opět pěkně po jednom postupně „shodili“.

rozhodování cesta

Jak začít? Pokud se stále zaobíráte otázkou, jak a čím začít a neposbírali jste ještě odvahu k tomu, abyste se rozhodli začít s hubnutím, tak prostě začněte právě nyní. Na nic už nečekejte a pojďte s námi do toho!

Za prvé je důležité zjistit vaše B M I, což je body mass index čili jakési v o d í t k o k tomu, abyste se podívali na to, jak si stojíte s vaší váhou. Otevřete nejen oči, ale i své srdce. To, že jste obézní anebo máte pár kilogramů navíc, přece nemusí znamenat to, že se nebudete mít rádi! No a co, tak jste kulatější. Něco jiného je, pokud vám vaše nadváha vadí anebo jste už „získali“ díky tomu zdravotní problémy. To je pak jiná.

otazníky rozhodnutí

Poradíme vám, jak si vypočítat svůj b o d y m a s i n d e x. Výpočet bmi vzorce Bmikalulacka se může zdát velmi složitý, protože musíte uvažovat s mocninou, výškou a váhou. Ale ničeho se neobávejte a neházejte flintu do žita. Jsou i jednodušší možnosti, a to pomocí jednoduché kalkulačky na webových portálech, kam tato čísla dosadíte a jedním klikem zjistíte, jak na tom jste.

Upozorňujeme vás ale na to, že bohužel index nepočítá s tím, kolik je vám let, nebere v potaz vaše zaměstnání – zda pobíháte okolo zákazníků nebo celý den prosedíte v kanceláři, ani nezohledňuje vaše zdravotní rizika. Proto se jedná pouze a jen o jakýsi orientační výpočet.