Prevence znečištění vody

Na čistotu vody je nezbytné dohlížet nejen, když má být určená k pití, ale také ke koupání. Plavat v tekutině plné nepřátelských bakterií, případně řas, není zrovna nic příjemného. Často se totiž může stát, že chytnete nějaký druh kožní nemoci, což asi nechcete. Proto je důležité, abyste dbali na čistotu vody i v bazénu, a to zvláště v případě, kdy máte malé děti, které se také chodí koupat. Ty totiž nemají ještě natolik vyvinutou obranyschopnost a jejich pokožka také není natolik silná jako kůže dospělého jedince. Snáze je tedy bakterie mohou napadnout. Měli byste tak udělat maximum proto, aby se jich ve vodě množilo, pokud možno co nejméně. K tomu dobře poslouží speciální chemické prostředky v čele s chlórem, ale výrazným způsobem může pomoci i na první pohled jednoduchá, avšak velice praktická pomůcka – fólie.

folie

Bazénové fólie rozhodně nejsou žádné novum. Používají se dlouhá desetiletí, jen jsou dnes daleko propracovanější a hlavně odolnější. S jejich pomocí můžete zakrýt bazén nejen na zimu, ale například i přes noc, kdy se nikdo neobvykle nekoupá. Takto zakrytá vodní plocha bude velice efektivně chráněna před rozličným odpadem a nečistotami, které do ní může zanést vítr. Jakmile si budete chtít opět užít koupání, prostě jen fólii odkryjete, vytřepete a do dalšího použití schováte na své místo, například do garáže nebo do zahradního domku.

folie na bazén

Nepřehlédnutelnou výhodou některých fólií je i jejich schopnost ohřívat vodu. Fungují sice primárně ve slunečních dnech, ale i tak se jedná o velice dobrého pomocníky, jehož přednosti oceníte hlavně na začátku, respektive na konci koupací sezóny, kdy voda tak teplá jako uprostřed léta. Zahřívají se díky slunečním paprsků, jde tedy o ohřívadlo, které funguje na ekologických principech. Díky tomu můžete mít dobrý pocit z toho, že něco děláte pro přírodu a zároveň ušetříte nemalé peníze za klasické ohřívadlo, které jsou mnohonásobně dražší.