Výhody a nevýhody internetového obchodu

Použití internetového obchodu je bezesporu velká výhoda, kterou můžeme využít z příjemného prostředí domova 24 hodin denně. Tuto výhodu využijí zejména hodně zaměstnané osoby, které přijdou z práce večer a chození po obchodech už je pro ně časově nemyslitelné.

Jde o velkou úsporu času, o to, že se můžeme v klidu a pohodlí rozhodovat libovolně dlouho o koupi toho kterého druhu zboží, můžeme porovnat cenu zboží v různých internetových obchodech a vybrat si ten, který bude mít pro nás ty nejpřívětivější podmínky.

Existují však i nevýhodytohoto druhu nákupu. Pokud si vybereme určitý obchod, měli bychom věnovat pozornost recenzím, které jsou o obchodu známy, pročíst si pečlivě Obchodní podmínky prodeje, neopomíjet údaje o doručení, reklamaci a vrácení zboží. Existuje mnoho internetových obchodů, které sice lákají svým zbožím, mnohdy i cenou, ale podmínky prodeje jsou tak nevýhodné, že se nevyplatí zde koupit jakékoliv zboží.

Stane-li se vám, že přes veškerou opatrnost naletíte neserioznímu prodejci, nezoufejte.Vyčerpáte-li veškeré možnosti dohody o vyřízení stížnosti, obraťte se na Českou obchodní inspekci, kde uplatníte svoji stížnost. Inspekce pak vyřídí problém za vás a zároveň prošetří podmínky prodeje v takovém obchodě.

Závěrem lze říci, že boom internetových obchodů je zjevný. Roste počet internetových prodejců a dá se říci, že většina je jich poctivých. Chtějí dobře obsloužit svého zákazníka. Jsou však i takoví, že nakoupíte-li u nich, své peníze již nikdy neuvidíte, stejně jako neuvidíte své zboží.

Je jen na našem rozhodnutí, půjdeme – li nakoupit do kamenného obchodu či využijeme-li internet. Při troše zdravého lidského rozumu a opatrnosti je ale většina nákupů na internetu korunována spokojeností zákazníka a není čeho se obávat. Přínosem je pohodlný nákup a úspora času, což ocení každý z nás.