Skákáním na velkých zahradních trampolínách si můžete vyformovat postavu do neuvěřitelné krásy. Nevěříte?
Vaše nohy chodidla mohou být výstavní
Skákání na trampolíně vnáší do života mnoho pozitivity, zejména co se týče posílení imunitního systému, srdce a krevního oběhu, zlepšení fyzické kondice a psychické odolnosti. Je to sport pro všechny, mohou jej provozovat bez omezení děti i dospělí, a s ohledem na dodržování bezpečných zásad skákání je to sport bezpečný a pohodový.
Pohyb na pružné podložce vyžaduje koordinaci pohybů a jistou svalovou zátěž, která připadá zejména na dolní končetiny. Trampolína je perfektní cvičební pomůcka pro formování jejich přirozených tvarů, jaké by měly být, jak se říká, „od přírody“. Když se zadíváte na dívku v plavkách, která je tučná, otylá, s nadváhou, či dokonce obézní, nebude to hezký pohled, a stejně tak vám pravděpodobně nebude připadat příliš atraktivní dívka vyhublá, s ochablým svalstvem nohou. Když o ženách a dívkách prohlásíte, že mají „pěkné nohy“, souvisí to obvykle s jejich souměrnými tvary, které vytváří křivky svalové hmoty. A rozhodně to nemusí být žena vzpěračka či kulturistka, krásné nohy mívají např. plavkyně či gymnastky.
Skákání na trampolíně je báječná příležitost k tomu, vypracovat svaly na nohou do optimální podoby. A nezapomínejme ani na chodidla, která potřebují mít oporu v podélné a příčné klenbě, a tu udrží na svém místě opět svalová hmota.
Proč se tam dává kryt pružin
Protože chrání nohy před úrazy, to je celkem jasné. Ale důležité je, aby kryt pružin na trampolínu 305 byl zhotoven z PVC, aby se po prvním nárazu nohou neprotrhl a aby skutečně chodidlům bránil v zaklínění mezi pružinami. Pokud by se vám to přece jen povedlo, hrozil by úraz kotníku, kolenních kloubů i samotného chodidla, kde by mohlo dojít ke zlomeninám drobných kůstek.