Bez řidičáku

V dnešní době má opravdu hodně lidí automobil. A není to jenom o tom, že by se lidé chtěli předvádět, že mají peníze na automobil. To v dnešní době je automobil opravdu hodně praktický a někteří lidé si neumí představit vůbec život, že by neměli auto. A já nejsem výjimka. A opravdu si nedokážu představit, že bych neměla auto. I když vím, že nemám řidičský průkaz a vůbec tedy nemůžu taky řídit, tak si nedokážu představit, že bych měla třeba přítele, který nemá automobil anebo kohokoliv z rodiny. Já totiž velice ráda nakupuji a taky jezdím na výlety. Jenomže když jedu někam na výlet, tak většinou musím jet se synem autobusem anebo vlakem. Jenomže všichni víme, že jízda autobusem nebo vlakem je velice praktická. Protože když někam chcete jet, tak se můžete spoléhat právě jenom na autobus a na odjezdy a taky na čas.

Těším se, až budu řídit.

Jenomže, když někde otevírají v určitou hodinu, tak bohužel většinou ve většině případech tam nejede autobus ani vlak. Je to zákon schválnosti. Takže je proto velice praktické a lepší, když máte automobil, že si jedete na výlet anebo k lékaři prostě v tu hodinu, když máte čas a aby jste tam byli přesně a nemusíme někde čekat nebo aby jste nepřijeli pozdě. Tohle se mi stávalo už mnohokrát a já jsem si řekla, že příští rok si budu dělat řidičský průkaz, protože mě tenhle život už nebaví.

Mám ráda dlouhé výlety.

Nebaví mě se spoléhat stále na autobus nebo na vlak nebo taky na někoho z rodiny, protože už mi přijde, že mnoho lidí v mé rodině už je naštvaných, že po nich stále něco chci. Já to sice chápu, ale oni zase musí pochopit mě, že nemám automobil, protože jsem ze zdravotních důvodů nemohla mít čtyři roky řidičský průkaz. Nyní se to změnilo, takže klidně v budoucnu potom já moc ráda vyhovím své rodině. Jenomže tohle ale nikdo neví, takže je těžké se tím domáhat něčeho, po čem toužíte.