Přednosti ocelového schodiště s dřevěnými nášlapy

Ocel vás nezklame – ocel je konstrukční materiál, který vašemu schodišti dodá stabilitu, takže se nemusíte obávat nějakého problému jak při běžné chůzi, tak i při stěhování těžkých břemen. Projekty ocelových schodišť s dřevěnými nášlapy by měly počítat s tím, že se po schodech také může stěhovat trezorová skříň, klavír, starožitná postel nebo masivní psací stůl.

moderní kuchyně

S ocelí můžete počítat v různých stavebních projektech – ocelová nosná konstrukce schodišť je velmi přizpůsobivá různým tvarům a velikostem obytných i nebytových prostor, projektant má široké pole působností, jak navrhnout řešení praktické a zároveň pohledné a zajímavé po estetické stránce. Ocel se navíc dobře hodí k dřevěným nášlapům i dřevěnému madlu zábradlí, lze ji povrchově upravit různými nátěry, anebo využít ocel nerezovou.

obytný prostor se schodištěm

Dřevo je příjemnější povrch, než kov – po dřevěných nášlapech se vám bude lépe chodit, nejsou tak studené, jako kov a můžete se vysvléknout i z ponožek a chodit po schodech naboso, což vám po zdravotní stránce jen prospěje. Mimochodem, víte, že chůze po schodech je mnohem zdravější, než přehnané využívání výtahů? Máte-li možnost chodit po domovním schodišti denně, neváhejte, posílíte tím imunitní systém, lymfatický systém i krevní oběh, důkladně procvičíte svalové partie dolních končetin včetně chodidel, což posílí jejich klenbu a zabrání tvorbě ploché nohy.

Používejte schodiště pro zlepšení nálady – chození po schodech důkladně zaměstnává svaly stehen a hýždí, jsou to největší svaly v lidském těle, a díky tomu jsou také nejvíce prokrvované. A čím více prokrvujete svalstvo, tím rychleji se do krve uvolňují hormony štěstí neboli endorfiny. Může vám pak stačit projít se sem a tam po schodech, našlapovat po nich třeba jen tři minuty, a zvedne se vám nálada k nepoznání. Schody jsou zkrátka perfektní antistresová pomůcka pro každého, a to zcela zdarma, tedy samozřejmě s ohledem na cenu schodiště, kterou musíte zaplatit při jeho výstavbě.