Činky – jejich využití ve sportu

Posilovací pomůckou ve sportu, jsou neodmyslitelně činky. Jsou základní sportovní výbavou a vskutku na ně nedá dopustit, řada profesionálních trenérů. Tyto nepostradatelní pomocníci, jsou zhotoveny dle nejpřísnějších norem EÚ.
fitness činky

Sporty, při kterých se činky využívají

·        Bodybuilding
·        Kulturistika
·        HIIT trénink
·        Aerobic
·        a podobně

Co vám přinese cvičení s činkami?

Jak muži, tak i ženy přitahuje cvičení s touto pomůckou. Cvičení nabere nové úrovně a jeho průběh, je hned dynamičtější. Muži často využívají činky zpravidla na zátěžové cviky rukou, ženy dávají přednost aerobnímu cvičení s menší váhou a pohybem celého těla. Takovéto cvičení zajistí vašemu tělo rychlejší spalování tuků s nižší intenzitou zátěže. Cvičení s činkami nabízí také mnoho možností a jejich využití vylučuje stálost probíhající fyzické zátěže.
muž s činkami

Jaké jsou výsledky a jak činky přispívají k spalování

Cvičení různého druhu, prospívá dobrému zpevnění celého těla. Při využití činek, nastává nejenom zpevnění, ale rychlejší posílení vypracovaných svalů. Mnoho lidí se domnívá, že činky slouží jenom na bicepsové a tricepsové svalstvo, efekt, ale přináší i s kardio, nebo také ABS (abdominals – břišní svaly) cvičením. Můžete je využít při jakémkoliv cviku. Zásadním pravidlem, jak docílíte spalování tuků ve vašim těle cvičením s činkami, je cvičit delší intervalovou délku s menší hmotností činek. Jedině tak, nastartujete správné spalování.
Důležité!:Nesmíte zapomínat, že každé cvičení, obzvláště s činkami vyžaduje důkladné protažení celého těla, před i po samotném cvičení!
Vybrat si můžete z několika dostupných kategorií, jakými jsou:
–       jednoručkové činky
–       dvouručkové činky
–       nakládací
–       pogumované
–       bicepsové činky
–       kettlebell činky
Jestli jste se přece jenom rozhodli zapojit do vašeho tréninku cvičební pomůcky, jakými jsou činky, držte se pár zásad:
1.      Začněte malou hmotností
2.      Dělejte každý cvik poctivě a správně
3.      Nechte si poradit od trenéra v posilovně
4.      Vždycky u toho dýchejte
5.Předem se rozcvičte!