Dovolená v Petrohradu? Proč ne!

Ať už jste milovníky cestování a objevování nových míst nebo přímo milujete ruskou kulturu, určitě bude Petrohrad to správné místo, kam vyrazit na dovolenou.
rusko petrohrad
O Petrohradu
Petrohrad má přes pět milionů obyvatel, a je tak druhým největším městem Ruska. Z milionových měst je položeno nejseverněji. Leží tam, kde ústí řeka Něva do Finského zálivu. Finský záliv je součástí Baltského moře.
V roce 1703 bylo město založeno Petrem Velikým, a dokonce v letech 1712 až 1917 byl Petrohrad hlavním městem Ruského impéria. Za doby Sovětského svazu se nazýval Leningrad na počest bolševického vůdce Vladimira Iljiče Lenina.
katedrála saint isaac
A proč právě sem na dovolenou?
Petrohrad je společně s Moskvou kulturním střediskem celostátního významu s mnoha krásnými památkami, které jsou zapsány do seznamu Světového dědictví mezinárodní organizace UNESCO. Samozřejmě je to jeden z nejdůležitějších ruských přístavů.
Pokud se rozhodnete vyrazit právě sem, vězte, že se zde stalo velké množství významných historických událostí, a tedy je tu co vidět. Kromě širokých bulvárů, parků a pobřežních promenád jsou zde k vidění proslulé a turisticky velmi atraktivní petrohradské letní bílé noci, protože město není daleko od severního polárního kruhu a slunce nezapadne za obzor, tedy nenastane tma.
Určitě si nenechte ujít Katedrálu svatého Izáka.
Tuto katedrálu stavělo přes 440 tisíc dělníku a to celých 40 let. Je druhou nejvyšší katedrálou na světě, protože se vypíná až do výše 100 metrů, samozřejmě je druhou nejvyšší hned po moskevské katedrále. Když se rozhodnete katedrálu vidět, uvidíte skutečné nádhery mramoru, drahokamů a polodrahokamů všech barev. Kopule je obložena čistým zlatem, dle zdrojů až sto kilogramy. Z kopule budete mít nádherný výhled na celé město a jeho krásy.
pozlacená střecha
V Petrohradu je tolik krásných historických staveb a míst, která byste měli vidět, že minimálně na prodloužený víkend byste měli vyrazit a investovat kolem deseti tisíc do tohoto nádherného výletu či dovolené.
Stojí to za to!