Investice, kterým je lepší se vyhnout

Tesla Motors

Většina lidí zná pana Elona Muska, který je výjimečný podnikatel a zakladatel společnosti Tesla Motors, která se zabývá vývojem nových technologií v automobilové dopravě. Proč je investice do této značky velice riziková? Protože Tesla Motors je tzn. investiční bublina. Hodnota akcií této společnosti nemá žádnou pevnou substanci, na které by držela a investoři zde investují čistě jenom v domnění, že firma vyplodí nějaký velice zajímavý produkt, který se bude na trhu velice dobře prodávat.
 tesla kompresor

Bitcoin

Investice do bitcoinu se také považuje za investiční bublinu, ale zde je to trošku jinak ne ž v případě Tesla Motors. Hodnota bitcoinu také narůstá čistě jenom díky víře lidí, že narůstat bude. V praxi to tedy vypadá tak, že je zde velká mánie po bitcoinu. Z této mánie vzniká řada investorů, kteří ochotně věnují své peníze investicím do bitcoinu v dobré víře velikého zhodnocení investované částky. Problémem však je, že bitcoin jakožto první virtuální měna je celkem nezařízená pro běžný bankovní systém a navíc zde dochází k tak anonymním transakcím, že nelze vysledovat, zda daný uživatel podporuje různé zločinecké organizace či nikoliv. Bitcoin je velice netransparentní a to přináší veliké riziko pro tuto měnu, stejně tak jako její nepevný základ.
bitcoin crypto-měna 

Pražské nemovitosti

O bydlení v Praze koluji zvěsti, že vždy když na to dojde, tak řada lidí prodělá a proč? Prodejci se neustále snaží lidem vtlouct do hlavy, že cena nemovitostí v Praze stoupá. S tím nelze nesouhlasit, opravdu tomu tak je, ale to není důvod jejich koupě a to jen čistě z důvodu, že růst cen nemovitostí v Praze drží pevný krok s inflací, tedy nelze očekávat, že na tom člověk nějak zásadně vydělá.
 
Na závěr
Na závěr lze vřele doporučit prostudovat si potřebné informace ještě předtím, než se rozhodnete pro danou investici.