Módní trendy letošní společenské sezóny


Na úvod je třeba připomenout zásadní věc, na kterou by žena při výběru šatů měla dbát.
V šatech se musíte cítit dobře, jinak to na vás okolí pozná a vy si večer náležitě neužijete.
teenageři před plesem
 
Letošní trendy se kromě šatů šitým vcelku, nevyhýbají ani dvoudílným variacím. Jedná se o krátké topy, které doplňují dlouhé splývavé, nebo naopak rozevláté sukně. Zapomeňte na vrstvené spodničky, přidávající sukním objem. Současná móda chce ukázat přirozené tvary ženského těla. Samozřejmě že počítá i s drobnými nedokonalostmi svých nositelek, a pamatuje na ně róbami rafinovaných střihů a vrstvení látek. Každá žena si tedy jistě vybere podle svých představ.
Letošní společenská sezóna se nese ve znamení safari vzorů, ale také saténu a krajek. Právě satén bývá použit jako základ a přes něj je přetažena krajka. Celek působí kontrastně a velmi jemně.Kontrasty jsou povoleny i v odlišné barvě topu a sukně. Z barev vede stále červená, fialová, stříbrná a zlatá. Černé šaty začínají být považovány za fádní, ale nemusí tomu tak být, pokud k nim zvolíte výrazné šperky, nebo boty, či originální psaníčko. Své místo na plesové scéně si nacházejí i šaty bílé barvy, které právě v kombinaci se jmenovanou (například černou krajkou) působí zejména na mladých dívkách velmi jemně a zároveň mírně provokují.
tanec novomanželů
Co se týká výběru bot, tak svou službu udělají klasické černé, nebo tělové lodičky, které jdou téměř ke všem barvám šatů. Platí zásada, že k lesklým materiálům jsou vhodnější nenápadné lodičky, nebo sandálky obuté na bosou nohu, a naopak. Čím jednoduší barevnost a střih šatů, tím výraznější boty si zvolte. Platí to i o špercích, které zcela vynechejte, pokud je okolí dekoltu již ozdobeno flitry, květinovou, nebo jinou aplikací.  
Takže nezbývá, než projít šatník a vybrat tu správnou kombinaci. A pokud v něm žádný podrobný zmiňovaný model nenajdete, nezoufejte. Třeba si vystačíte s loňskou dlouhou sukní, ke které dokoupíte jednoduchý krajkový top a můžete vyrazit!