Síla konopí, aneb uplatnění v kosmetice

Spousta kosmetických firem zařazuje do svého sortimentu přípravky s výtažkem z konopí. Kanabidiol, jak se tato látka nazývá, se získává z konopí a je hodnocena pro své mimořádné regenerační účinky.
 
Konopná kosmetika je vhodná zejména pro lidi, kteří mají pokožku citlivou, šupinatou, či přesušenou, svědící až zarudlou, není asi překvapením, že mohou mít blahodárný účinek i pro atopiky, nebo problametickou pleť se sklonem k ekzémům.
přírodní bylinná kosmetika 
Tyto výrobky jsou vhodné ke každodennímu použití k péči o celé tělo. Jak už bylo napsáno, má blahodárné účinky regenerační, určitě ale nesmíme opomenout, že zajišťuji optimální hydrataci, výživu a také efektivně působí proti předčasnému stárnutí kůže.
 rostoucí konopí
Produktů s výtažkem z konopí je celá řada, k těm univerzálním patří oleje, výživné gely a balzámy, pro fajnšmekry jsou k dispozici tělové peelingy a masky.
Trápí-li vás akné, zaměřte se na speciální pleťové krémy, mycí emulze, které slouží i pro odlíčení make-upu a nečistot a micelární vody.
Doporučuji vyzkoušet i výrobky určené k péči o vlasy a pokožku hlavy.
 
Konopný olej sám o sobě obsahuje ceramidy – tedy tuky, které umí regulovat hydrataci pleti. Je bohatý na nenasycené mastné kyseliny, které hrají v organismu důležitou roli při metabolických přeměnách a zánětlivých procesech. Bonusem je, že konopný olej neobsahuje pokožku dráždící bílkoviny.
kosmetický salon 
Alergie na konopné produkty se téměř nevyskytují. Co se alergické reakce týče, tak pravděpodobnější je alergie na nějaký z komponentů daného přípravku, než na samotný olej. Dokonce mohou být užívány i jako kosmetika kojenecká, výrobky pro těhotné a kojící ženy. 
 
Nemusíte se obávat, že díky tomu, že používáte konopnou kosmetiku, budete mít pozitivní test na THC v organismu. Semena konopí setého, z nichž se lisuje olej neobsahují THC a nepůsobí tak jako droga.