Svatební den se blíží

Svatební den je velký den, kdy se spojí oficiálně dva životy v jeden. Chceme, aby vše bylo perfektní do posledního detailu. Už od výběru místa obřadu a následné oslavy, po průběh oslavy, zajištění hostiny s jídlem, zákusky a hlavně dortem. Zajištěním zábavy s různými svatebními zvyky.

svatba

Už jen pozvání hostů, jakým způsobem je pozvat a jestli jim nabídnout malou ochutnávku z výslužky předem nebo ne. Jaké vybrat svatební oznámení http://www.goldpress.cz/produkty/svatebni-oznameni/ a doručit ho osobně, online nebo poštou? Jak hosty usadit ke stolu tak, aby se cítili dobře a zároveň poznali nové tváře? A co teprve průběh? Tanec ano nebo ne? Na většině svateb bývá nedílnou součástí tanec novomanželů, pak s rodiči a se svědky a s ostatními.

Samotnou kapitolou jsou svatební zvyky. V povědomí mnoha lidí je rozbití porcelánového talíře a společné zametání střepů. Házení rýže na právě oddaný pár, jedení polévky z jednoho talíře a pod jedním bryndákem děravou lžící. Unášení nevěsty, házení kytice, sundávání podvazku bez pomoci rukou a mnohé další kousky přispívající k zábavě.

svatební

Neméně důležité je jídlo na svatební hostinu. Zákusky před hlavním chodem, aby hosté netrpěli hlady. ještě by jim mohlo při obřadu kručet v žaludku (smích). Hlavní chod a další zákusky až do půlnočního guláše nebo jiného překvapení. Či švédský stůl a samozřejmě velmi důležité je, aby nikdo neodešel bez výslužky. K dobrému jídlu patří také pití. Nealko i alkoholické nápoje tečou proudem, vždyť oslava se často protáhne dlouho do noci.

Důležitý je také výběr fotografa a kameramana, který okamžiky dne zachytí na fotopapír i digitální úložiště. Zpracuje je v krásné video nebo sérii snímků či rovnou vytvoří fotoalbum a třeba i obraz.

Je toho opravdu mnoho a příprava zabere hodně času. Je samozřejmě možné najmout si profesionály, kteří se o vše postarají, ale řekněte sami, nejste pak ochuzeni o ten úžasný pocit uspokojení, když se vše podaří anebo i když ne, tak i přes to byla svatba krásná?