Zle mít hypotéku bez příjmu?

Každý člověk jistě touží pro vlastním bytě nebo domečku se zahradou. A já jsem taky nebyla výjimkou. Jako dítě jsem totiž vyrůstala na vesnici, kde jsme měli veliký statek s mnoha zvířaty. Proto nebylo divu, že jsem si nikdy nedokázala představit život v malém bytě ve městě. Pamatuji si, jak jsem si jako dítě hrála na velkém hřišti, které bylo celé obklopeno přírodou a zeleň byla všude. Vzduch byl čistý a kolem nás byli příjemní sousedi, se kterými jsme si celý čas vždy pěkně rozuměli. Oni taky měli hodně zvířat, a tak nebylo divu, že i ty byly záminkou návštěv. Moc mě to na vesnici bavilo a já jsem jistě věděla, že tam zůstanu napořád.

Finance jsou velmi důležité

Ovšem člověk míní a život mění. Zamilovala jsem se a stěhovala jsem se za svým partnerem. A víte, kde žil? Jistě že v malém bytě dva plus jedna v centru města. A musím říct, že první měsíc mě to dost bavilo. Bavil mě ruch velkoměsta a taky fakt, že si mohu sednout do kavárny i třeba o půlnoci. Kdežto ve vesnici jsme měli jen obchůdek, kde se zavíralo v šest večer. Prostě úplný opak. Jenže po měsíci se mi začalo stýskat.

Koupě vlastního domku je snem skoro každého

Toužila jsem po zvířatech a když jsem se svěřila příteli, tak moc nadšený nebyl. On nebyl na vesnický život, navíc měl ve městě dobře placenou práci, kterou nechtěl opustit, což já dost chápu. Proto jsem se rozhodla ho opustit a vrátit se zpět na vesnici. Ovšem chtěla jsem již své bydlení, a tak jsem přemýšlela o hypotéce bez příjmu, protože jsem tehdy byla chvíli nezaměstnaná. Naštěstí to ale nebyl problém. Najala jsem si raději finančního poradce, abych na to nebyla sama, protože se v půjčkách a hypotékách vůbec nevyznám a chtěla jsem mít všechno v pořádku. V bance jsem předložila s poradcem všechny mé dokumenty a fakt, že potom budu ručit nemovitostí, kterou si koupím. Zamilovala jsem si malý domek na vesnici, hned kousek od našeho rodinného statku. Víc jsem si přát snad ani nemohla, byla jsem opravdu velmi šťastná. Byla jsem taky ráda, že během měsíce jsem peníze z hypotéky měla a já se pak těšila z nového domečku s velkou zahradou, kam jsem si ihned pořídila několik zvířat. Pokud vás téma o hypotéce zajímá více, podívejte se sem na náš web.