Čeká vás stěhování? Žádný strach!

Pořídili jste si vlastní rodinný dům nebo byt a už se nemůžete dočkat, až se budete moci přestěhovat? Víte, ale co je potřeba ještě před samotným stěhováním zařídit? Jak věci správně zabalit? A je lepší spolehnout se na vlastní svaly nebo naopak na svaly profesionálů?

žena s krabicí

Stěhování rozhodně není procházka růžovou zahradou, proto bychom měli tento nelehký životní krok naplánovat do posledních detailů, aby nám v jeho průběhu nemohlo nic překvapit. Ne nadarmo, se říká, že je lepší vyhořet, než se stěhovat. Začněte s plánováním už několik týdnů dopředu, sežeňte dostatek papírových krabic, plastových pytlů a začněte pomalu ale jistě třídit věci a demontovat nábytek. V případě, kdy se stěhuje v rámci jednoho bloku nebo města, můžete se s autem několikrát za den otočit a stěhování zvládnete i bez pomoci odborné firmy. I přesto by se vám v takovém případě mohla hodit půjčovna dodávek Praha, která nabízí automobily přesně pro tuto příležitost.

Pokud ovšem potřebujete za místem svého nového bydliště urazit desítky, či stovky kilometrů, bude lepší jet jenom jednou a vše nechat v rukou profesionální stěhovací firmy.

stěhování krabic

V první řadě bychom si měli připomenout, že stěhovací služby rozhodně nejsou zadarmo, ba naopak patří k těm nejdražším. Pokud tedy nemáte přišetřených několik tisíc korun stranou, budete muset stěhování zvládnout svépomocí. K tomu musíte sehnat velké auto, ideálně dodávku, do které vměstnáte i větší kusy nábytku.

Stěhování rozhodně nepatří k těm nejradostnějším činnostem, které bychom chtěli dennodenně provozovat. Ideální stěhování je proto takové, které proběhne co možná nejrychleji a bez zbytečných komplikací. Kvalitní stěhovací firmy mají se stěhováním několikaletou zkušenost a jejich pracovníci pomohou krom stěhování a odvozu i s balením nebo demontáží nábytku. A to už se vyplatí, ne?