Prázdniny na farmě

Možná si to ještě pamatujete z dětství: prázdniny u babičky, na venkově. Ráno vstát, jít si na záhon natrhat rajčata nebo jahody k snídani, přitom si jich pár utrhnout do pusy, dopoledne pomáhat na zahradě, plít záhonky, krmit králíky a slepice, oběd si sníst někde venku, odpoledne se jít koupat, chodit po loukách, koukat na krávy, jezdit na koni a to všechno. A hádejte co? Nyní to můžete zažít i jako dospělí. Možností máte několik: agroturistiku, WWOOF nebo se nechat někde regulérně zaměstnat.
 ovečky s potravou
Pokud si chcete vyloženě hlavně odpočinout, zkuste agroturistiku. V čem to spočívá? V životě na farmě, kde ale nemáte žádné povinnosti. Tahle varianta je dokonalým řešením například pro rodiče, kteří se bojí, aby z jejich dětí nevyrostly městské bábovky. Ráno vás svým kokrháním probudí kohout, posnídáte to, co si lidé vypěstovali na farmě, okolo vás se budou motat kočky a psi, projedete se na koních, zkusíte si jak se krmí kozy a krávy, a přitom nebudete mít skoro žádné skutečné povinnosti. Je to sice nejdražší varianta, ale například dovolená na horské farmě bude naprosto nezapomenutelná.
 zemědělskě stroje
Pokud se práce nebojíte, zkuste WWOOF. Tato firma propojuje dobrovolníky s farmáři. Dobrovolnici pracují na farmě, a majitelé jim na oplátku dávají jídlo a ubytovávají je. Je to vlastně taková moderní obdoba chození na zkušenou, které u nás kdysi bývalo tak běžné. Díky velké organizaci máte jistotu, že farmáři jsou prověření, a navíc si můžete přečíst zkušenosti minulých dobrovolníků, takže máte velmi dobrou představu, do čeho jdete. WWOOF stránka vám dopředu umožní se domluvit s farmářem, jak dlouho chcete zůstat, takže si budete moci být jisti, že máte všechno pokryté.
 koně na louce
Poslední možností je stát se sám pracovníkem. Mnoho ekologických farem hledá v létě brigádníky, takže se budete starat o lidi, kteří přijíždějí na farmu. Budete mít sice hodně práce, ale zase si vyděláte, a vytvoříte si nezapomenutelné vzpomínky.