Tažné zařízení může vézt kola na dovolenou

Nespoléhejte na cestovní kanceláře, naplánujte si dovolenou sami

Covid-19 míchá kartami celého světa a mění i běžné cestovatelské zvyklosti. Kdybychom zalovili ve statistikách cestovek, největšího rozmachu toto odvětví dosáhlo krátce po sametové revoluci a dařilo se mu v době těsně před první hospodářskou krizí, řekněme kolem roku 2005 a pak po jejím překonání, před příchodem koronaviru.

náměstí v Třeboni

Ještě před pár lety byli lidé zvyklí běžně cestovat na dovolenou letecky nebo autobusovým speciálem, s organizovaným ubytováním, nejčastěji v přímořských letoviscích. To však obnáší kontakt s mnoha lidmi, což zvyšuje riziko nákazy v klimatizovaném uzavřeném okruhu, a i když možná pandemie za pár let skončí a virus tu bude přítomen, ale bude pod kontrolou, bude do hry promlouvat vlastní zkušenost, která bude preferovat pocit bezpečí.

kolo na cestě

Je nyní obtížné predikovat, jak se bude situace nadále vyvíjet, ale jedno je jisté – cestování ve vlastním voze bude nejen komfortnější, ale i bezpečnější a výhodnější, než organizované zájezdy. Spoléhejte se tedy raději na své vlastní sily a prostředky a jedním z nich se také může stát tažné zařízení.

Naložte kola a vydejte se na Třeboňsko

My bychom vám rádi z vlastní zkušenosti doporučili oblast, kde načerpáte sílu, odpočinete si, zrelaxujete a vyhnete se davům velkoměst a rádoby atraktivním přelidněným destinacím. Bicykly můžete vézt na nosiči kol na tažné zařízení, anebo využít přívěsu, kam se vměstná více zavazadel a sportovních potřeb. Třeboňsko je krajina rovinatá, velmi romantická, klidná a tichá a je to ideální místo pro eliminaci stresu.

Je zde k dispozici několik stovek kilometrů cyklotras, které hravě zvládnou i malé děti, navíc v oblasti s minimálním automobilovým provozem a napříč několika přírodními rezervacemi. Pokud se rozhodnete se vydat právě sem, nebudete litovat.